Nagu pealkirigi ütleb, siis täna räägime Amazonist. Aga kes olen mina, videograaf, et siin Amazoni teemal üldse sõna võtta?

Vastan siis ära. Nimelt on mul paari kompanjooniga väike firma, mis tegeleb Eesti ettevõtete toodete USA ja Euroopa turgudele viimisega. Jutt käib online müügist ning eeskätt Amazonist. Tegutsenud juba mõned aastad ja kogemusi üksjagu. Aga hetkel ma sellel rohkem ei peatuks. Keda see online ekspordi teema huvitab, siis lisa näed SIIT või küsi minult otse.

Ja nüüd tänase asja juurde. Sellest aastast on tublisti kasvanud nende klientide arv, kel soov teha tootevideo just Amazoni. Nimelt, viimasel ajal on Amazon ise video reklaami soodustanud ja vähemalt seni näib, et tootevideo kui selline töötab päris hästi.

Jaaaa… nutikamad on selle kullasoone ka varakult ära tabanud.

Aga miks ma Amazoni videod eraldi välja toon? Põhjus selles, et tegu on omamoodi huvitava hübriidiga klassikalisest tootevideost ning sotsiaalmeedia videopostitusest. Nimelt tuleb teha valmis professionaalne video, kus toode näeb kuradi hea välja aga samas jääb mulje, justkui keegi kodus ise filmis selle.

Millised on siis need professionalised nüansid, mis peaks olema täidetud?

  1. Ilus selge ja terav pilt, säravate värvidega
  2. Korralik, konkreetne heli. Mitte selline, kus ruum kajab vastu, tuul puhub mikrofoni või mingi asi sügab vastu telefoni.

Sellest on saanud täiesti omaette lähenemine, et kuidas need 2 asja omavahel sümbioosi viia. Peaks olema natuke nagu kodukootud aaa samas korras kvaliteet. Usu – see polegi nii lihtne.

Noor nutikas televaataja küsib nüüd, et huvitav, mis see Amazoni video minusse puutub? Ma ei turunda Amazonis hallooo John!!!

Minu vastus: Juhul kui sa mistahes alal turundusega tegeled, siis vaata ikka puutub küll.

Tootevideo toimib kõikjal

Amazoni mõeldud tootevideo sobib reeglina ka sotsialameediasse, kodulehele või kuhu iganes. Need asjad kattuvad üsna hästi. Seega on ka ühe video eelarve vägagi tükeldatav. Tehes ühe klipi oma tootest, mõtle juba ette, kuhu kõikjale sa seda veel postitada saaksid, et kogu projekt saaks niiöelda rentaabel.

Panen siia ühe kiire retseptivideo, mis samuti peagi Amazonis kasutusse peaks minema. Ka sellise lihtsama video peale kulus meil mitu tundi filmimist. Siin ei seatud ette maksimaalset resultaati vaid pigem oli mõte teha lihtne asi. Tegimegi! Siin küll inimene peale ei räägi ja tuled/viled puuduvad aga ikkagi….checki biiti!