videograaf, filmimineOn pime sügisõhtu. Sa jalutad tühjal magala tänaval. Järsku käib sisin …pauk ja pirrrakkiii!!! Sa vahid silmad pärani! Kes see loll küll teisipäeva õhtul kell 7 saluuti laseb? Hetk hiljem on kõik läbi ja saabub tagasi see vaikne sügisene kaamos.  “Keset nädalat 50 eurot vasta taevast lasta,” mõtled sina ning kõnnid edasi nagu poleks midagi juhtunud. Mitte kedagi ei koti.

Meenuta seda tunnet enda sees nüüd. Oli ju korraks tore aga samas nii mõttetu? Või ehk oled olnud ka ise see õnnetu saluudikorraldaja, kes juba hetk peale suurt pauku oma rahapaigutust kahetses? Lühike, pikas perspektiivis pointless pauk anyway. Kuradi kallis ka.

Turunduses toimub täpselt sama tegevus. Järjepidevalt. Veidi nukker tunne on kõigil. Mingit erilist mõju pole aga samas kõik postitavad. Peaks ka.

Igale riietepoe ja kohvikuketi omanikule on tänaseks selge, et tuimalt sotisaalmeediasse piltide laksimine ei anna tulemust. Jah, selline sisuloome mikroblogimise näol on parem kui täielik vaikus aga tehtud töö ei kaalu üles tulemust. Ka ei jää see pildike sind aastateks teenima.

Ja nüüd sa küsid, et okey Joel, sinu ettepanek?

Minu soovitus on, et ära tee ühtegi liigutust, mis ei täida su eesmärki pikemalt kui see üks ülescrollitud sekund!

Laienda oma contenti mitmesse formaati. Jätame tasulise reklaami välja ja keskendume hetkel orgaanilisele nähtavusele. Ehk siis keegi Viljandis lööb otsingusse pizza Viljandis ningh oh imet – just sinu pizzabaar lööb talle ette. Blogi tundub aus, kõne peale ja kaks pizzat müüdud! Capish?

On teada tuntud faktid, et video ehk liikuv pilt töötab. See hakkab facebookis, instas ja mujal kohe automaatselt mängima, videot jõllitatakse kauem kui pilti, sest see ju mängib, seal on heli ja muud viled. No jääb silma.

Aga videol on üks suuuuuur nõrkus

Otsimootorid ei oska selle sisu lugeda. Ehk siis google ei saa pihta, mis seal sinu videos toimub.

 

Appi tuleb siiani parim  SEO sisend ehk tekst

Ja nüüd jõuame selle keerulise probleemi lihtsa lahenduseni. Need kaks asja tuleb omavahel kokku panna. Täiega. Ja ma ei räägi siin ainult heast pealkirjast sinu videole. Kuigi robot loeb ka seda teksti suurima rõõmuga. Ma räägin millestki enamast. Korralik laiendatud sisuloome. Soovitan teha järgmist:

Selle asemel, et lihtsalt pikk blogipostitus kirjutada, filmi oma jutt üles. Räägi kaamerasse, näita kliendile, mis värk teil seal kohvikus uue menüüga on ja mida kokk sellest pizzaasjast arvab. Paar kommentaari ettekandjalt, äkki mõni klient ütleb ka paar sõna. Kui ei ütle, anna veini ja räägib hommikuni!

Kui video contenti loomine käib endal üle jõu, siis tee mõne videograafiga hea diil. Kogenud kaameramees paneb su kidakeelse koka särasilmselt supist rääkima ning veinivines kleint kiidab omalt poolt takka. Kumbki ei saa pidama. Capish!

Nüüd on sul olemas atraktiivne ja lahe video, kus kogu teema rahvale mõnusalt puust ja punaseks selgeks tehakse. Hea montaaž on must have! Step 2. Kirjuta videosräägitu tekstina maha, formuleeri ilusaks postituseks ja tuld.

Hea content jääb netiavarustesse ringlema aastateks. See on SEO, mis toob sulle müüki ajal kui sina magad, sinu turundaja on uttu tõmmanud, copywriter hakkas nõiaks või uue video tegemine käib hetkel lihtsalt üle jõu. Vanad asjad töötavad ikka!

Nüüd sa oled saanud samast sisust kaks tugevat formaati. Korralik tekst plus samal teema video. Postita neid koos ja eraldi. Tee nagu heaks arvad. Tükelda, sheeri väiksemate osadena ja sul on sisu mitmeks nädalaks. Teksti märkab google robot ja videot võtab konksu otsa inimaju. Video ja tekst koos toimivad paremini kui kumbki neist eraldi.

Miks ma seda kõike räägin?

Asi selles, et nii head videot kui ka head blogiteksti on nullist väga raske koostada. Mõlemal juhul on tegu suure tööga. Aga kui sul video on juba tehtud, siis uut jalgratast enam leiutada pole vaja. Teksti mahakirjutamine on juba rohkem vormistamise küsimus.

Sisuloome plus SEO teenus – alati!

Ära piirdu ainult sotsiaalmeediaga. Orgaanilise turunduse plaanis on tegu pigem nõrga väljundiga. Facebook ei indekseeri never nii nagu Google seda teeb. Korralik blogi kodulehe näol on reaalne teema ja see toimib. SEO teenus on vajalik aga palju saab ka ise ära teha. Sellest kunagi hiljem eraldi.

…aga nüüd see magusaim osa:

Sinu video tegemine ja copywriteri töö olid küll rasked aga see jääb ja kogub aina rohkem nähtavust. Mida aeg edasi, seda enam need asjad sulle kliente toovad – nüüd juba igavesti ja TASUTA!

Lõpetuseks sisuturundaja vanasõna. Ära tühja pauguta. Tee üks korralik sisukratt valmis ja edaspidi toiemtab juba kratt sinu eest.

P.S.Panen siia ühe brändivideo, kus sai ka kaameramees oldud. Siin on piisavalt contenti, et lihtsa vaevaga otse videost normaalne SEO sõbralik tekst maha kirjutada. Subtiitrid copy-paste, väike tekstitoimetamine ja valmis!