Tellid oma firmale promovideo. Filmitakse näiteks drooniga sinu tootmist, inimesi töötamas, masinaid ringi sõitmas jne.  Aga mida sina kui tellija tegema pead? Milliste ettevalmistustega võiksid arvestada? Kas rohkem tunde filmimist tähendab ka kõrgemat hinda? Kohe selgitan!

Just sain ühe huvitava töö, kus omanikul need samad küsimused esile kerkisid. Talu, kus toodetakse erinevaid piimasaadusi, lihatooteid jms maitsvat. Antud juhul on tegemist droonivõtetega õues ja just selle konkreetse näite põhjal ma nüüd ka jätkan. Niisiis õtan väga lühidalt kokku 3-4 põhilist asja, millega selline põllumajandus ettevõtte filmimisel võiks arvestada.

 

Kohapealne ettevalmistus

Kuna tegu on välivõtetega, siis ega muud polegi kui oma talliümbrus kriitilise pilguga üle vaadata. Võibolla vedeleb kuskil mõni vana kilekott või prügihunnik. Kui foto puhul on lihtne üleliigseid asju hiljem eemaldada , siis video puhul on see vägagi keerukas. Hilisem saasta eemaldamine videost ei ole just meeldiv protsess.

 

Jälgi ilma

Välitööd! Kui ilm on porine ja vilu, siis just sellise halli promovideo sa saadki. Hiljem sinna päikest ja sillerdavat aasa juurde ei joonista. Niisiis kuupäev paika aga paar päeva ennem peaks jälgima ilmateadet. Hea ilma nimel ole valmis kuupäeva muutma. Või noh, eks tellija otsustab.

 

Ajakulu kohapeal ja kas rohkem tunde tähendab, et video hind tõuseb?

Kui me selle töö juba ette võtsime, siis anname endast parima. Võibolla plaanisime ajakuluks 2 tundi. No kui läheb 4, siis mingu. Peaasi, et max tulemuse saame. Hinnale lisa ei tule. Vähemalt minu puhul mitte.

Golden hour

Õnnestus tabadagi üks ilus päikesepaisteline päev. Ilm on ideaalne. Super! Aga tegelt saaks veel sammuke vinti juurde keerata. Nimelt Hommikul nii kuni kella 11ni ja õhtul ennem loojangut on värvid ilusad soojad ja sügavad. Päeval ereda päikesega jääb pilt palju lamedam. Kui võimalik, siis seda kindlasti arvestada. No kui tihti sa ikka firmavideot teed eks.

 

Ja ongi kõik! Tsau;)