Et siis…kas parandada ise bemmi käigukast ära või viia teenindusse? Riistad olemas, maja ees ruumi on, paar telliskivi leiab ka –  tehtud!

Ausaltöelda ei oskagi nagu midagi tarka kosta selle küsimuse peale aga peaks, sest aegajalt ikka küsitakse. No minu kindel soovitus on, et kokkuhoiu mõttes vähemalt alustada ise, keerad niigi pekkis asja veel rohkem kanni ja alles siis lohistad spetsialisti juurde. Vähemalt tead, et nüüd maksad tõesti asja eest.

Okey nali:) Üldiselt , vähemalt videoga, on nii, et oleneb, mida filmida eks. Kui tegu pigem lihtsa, koduse üritusega, siis jaaa!  Tahtmist ka jagub, ära ütle, et ei jagu, siis of course – filmi ise.

Väike suvepikendus Kreekasse, jah yes tee ise.

Aga… selle asjaga on üks kuradima AGA!!!

Nimelt, minu kogemus näitab, et kui mõni üksik filmida veel viitsib, siis selle kupatuse kokkupanemisega läheb asi käest. Pole programmi, kui on, siis ei oska, arvuti on liiga aeglane ja üleüldse on see video kokkulõikamine üks haige tegevus.

Ja nüüd jõuamegi meie tänase telesaate  pointini. Mind on reaalselt tellitud kaasa välisreisidele, et ma filmiksin taustal kogu trippi, jäädes ise meeldivalt neutraalseks ja hiljem peaks sellest kokku tulema siis üks imeilus tulemus. Kui eelarve lubab, siis why not eks? Saad rahulikult trippida ja samas muudkui kerib ja kerib see ilus filmilint – muretu!

Ahjaaa see NEUTRAALSELT ei tähenda nüüd küll seda, et teie rüüpate NEUTRAALSELT veini ja mina vahin NEUTRAALSELT oma kaamerga NEUTRAALSE 4  meetri kaugusel.  Ausaltöeldes ma võtaks ikka kaa NEUTRAALSELT osa sellest degustatsioonist. Kõige nõmedam on see kui kaamera väriseb!

 

Uus trend

Hoopis popim trend on aga see, et filmid ise ala Gopro-ga oma reisi üles ja siis lased sellest normaalse asja kokku lõigata. Kuigi jah, päris Hollywoodi sealt reeglina ei tule aga võtame parima välja. Ainult monteerimise tasu, mis tuleb, mõistagi, palju soodsam.

Käisin hiljuti paari sõbraga Naissaarel. Ilusad kuldsed liivad ja mõnusalt privaatne. Tegin just sellise lihtsama video, millega võiks hakkama saada iga niinimetatud algajast videograaf.

Kasutatud on siin järgmisi seadmeid: Iphone 11pro (koos nd filtritega ja äppiks oli FilmicPro), Gopro 8 koos polariseeriva filtriga, Mavic2pro droon koos Polarpro  ND filtritega. Filmitud käepealt ja mingeid gimbaleid seekord ei kasutanud.

Kokku on see kupatus pandud iPad pro 2018-ga. Kasutasin programmi Luma Fusion. Kes täpsemalt teada tahab, siis annab märku ja selgitan.

Tegelikult on võimalik moblaga päris okey tulemuse saada kui filmimise põhialused on selgeks tehtud. Äkki peaks koolituse kokku panema? Sellest tuleks suur kokkuhoid turundajatele!

Aga nüüd lapsed, televiisorite ette… onu Joel  on telekas!

Tsau;p