Nii! Nagu juuresolev pealkirigi ütleb, siin täna tuleb juttu muusikavideo tegemise telgitagustest. 

Kes veel ei tea, siis lisaks kõigele tegelen ma ka muusikaga. Või noh, täpsem oleks öelda, et hakkasin taas tegelema kuna vahepeal on olnud 10a pausi.

Omal ajal sai helistuudiot peetud ja see oli periood, kus kõiksugu salvestamiste, bänditegemiste, reklaamide rekkimise ja muu sellisega sai ohtralt tegeletud. Ca 7 aastat jutti! Äri õitses, kogemus oli kõva ja show toimus pidevalt. Ometi sai mul mingil hetkel kõigest villand ja otsustasin pausi teha.

Eelmisel aastal sai mul aga sellest pausist villand ja nii võtsimegi sõbraga nõuks, et hakkame taas muusikat tegema. Mõeldud tehtud.

Tegime esimese loo ja valmis teinegi. Ent siis hakkasin mõtlema, et noo kurja. Ma ise videograaf. Korraliku tehnikat on terve tuba täis. Kogemust peaks nagu ka olema. Lausa patt oleks jätta oma laulud ilma videota. Ja nii tuligi otsus teha teisele loole ka video juurde.

Video ise on siis selline:

 

Nagu näha ja kuulda, siis projekti nimi on Tape6 ja stiiliks on drum and bass. See sobib meile. Aga videost lähemalt.

Põhim sai siis tehtud nii, et 90% sellest videost filmisin ma üles ise oma käega. Sain appi ka paar paar fantastilist videograafi aga nendel oli aega vaid mõnel võttel osaleda. Super abi oli sellestki nii, et tänks teile Kris Paas ja Illimar Reinbusch!

Kokku monteerisin ma kõik ise ja oii see oli pikk protsess. Mitu kuud sai asja paika keeratud. Täna võin öelda, et lõpptulemusega olen enamvähem rahul ja midagi kripeldama ei jäänud.

Tehnika poolelt kasutasin oma lemmikut Black Magic Pocket Cinema 4K. Antud kaameraga sai kõik võtted tehtud kas käepealt või õlalt. Objedeks Sirui 24mm Anamorphic ja Laowa 7.5mm. Antud kaamera on siin:

videokaamera

Minu Black Magic Pocket Cinema 4K

 

Illimaril oli Black Magic 6K, mis oli Tilta float külge pandud

Krisil Sony a7S II

Mingid kaadrid sai tehtud Iphone 11pro-d kasutades. Tegu oli lihtsalt piisavalt keerukate trikkidega, et suure kaamerga oleksin oma kaela murdnud. Õhukaadrid muidugi Mavic 2 pro drooniga, mille ette oli pandud Moment anamorphic lens.

Kõik kokku panin Davinci Resolve-is. Sisuliselt sama geariga sai tehtud ka näiteks see video: Pulmad – kuidas valida õige videograaf ja pulmavideo hind aastal 2022

Väga lühidalt ongi kõik. Ise tehtud hästi tehtud!

Tsau