filmimine

Teie ettevõttel on toode. Seda toodet on vaja müüa aga kuna tegu pole lutsukommiga, siis  klient ei saa aru, miks teie toode hea on. Ole nüüd kena ja turunda.  Jube lihtne öelda eks! 

Üks viis on valmistada 15 leheküljeline pdf fail. Pool turundusosakonda valab kaks kuud higi, natuke pisaraid ning ongi valmis. Teine võimalus on võtta videoteenus. Teha lihtne ja loogiline video, kus ühe minutiga on kõik puust ja punaselt selgeks tehtud. Lihtne ja lollikindel onjo?

No firmajuhile ongi kõik lihtne. Aga see vaene töötaja, kellele too ülesanne  antakse  võib esialgu päris nõutu olla.

Andke andeks, mis ma tegema pean?

 

Kuidas videograafile selgitada kui isegi veel täpselt ei tea, mida vaja on?

Ei ole ju nii, et helistad esimesele ettejuhtuvale videograafile, ta sõidab musta Audiga kohale vajutab kaameral REC nuppu ja hakkame aga filmima. Vaja on reaalset plaani. Kes-kus-mida teeb? Mis nurga alt ja mida filmida? Kas piisab kui lisada videole selgitavad kirjad või oleks vaja, et keegi inimene räägib peale? Kas ta hääl saab olema taustal või peaks ka teda ennast filmima?

Sest kui kohe vajalikke kaadreid kätte ei saanud, siis hiljem teist võttepäeva organiseerida ei ole  lahe ma ütlen.

Ja nii see, Must have versus Nice to have,  nimekiri muutkui pikeneb kuni turundaja pea plahvatab. GABOOM!!!

Usalda inimesi, kes sarnaseid videosid igapäevaselt teevad ja lihtsalt naudi protsessi

Nii sõber. Et tahad videot jah? Mul on sulle kaks uudist. Üks on hea ja teine kohutav.  Kohutav uudis on see, et kogu see tsirkus ongi täis pisidetaile, mida sa elusees ette ei näe – juhul kui sa just ise endine Err kaameramees pole. Hea uudis on, et probleemile on lihtne lahendus!

Niisiis, seltsimees režissöör. Ara hakka oma elu keeruliseks tegema. Tee nii:

Samm nr1. Helista videograafile ja räägi lihtsalt vabas vormis ära, et mis toode või teema teil on ja et vot tahaks ikka teha mingit siukes videot, kus on aru saada, mis toimub ja siis seal videos võiks kuidagi näidata seda ja toda ja bla bla bla… Ära hakka isegi midagi paberile visandama. Võte ühendust, näiteks minuga ja peame nõu.

Samm nr2. Naudi protsessi. Kui vähegi asjalikuma videoteenuse pakkuja otsa sattusid, siis juba teie kõne käigus saab ta enamvähem pihta, millised lahendused oleks üldse sinu eelarve puhul reaalsed.

Mida ma tahan öelda on see, et tootevideo filmimine ei pea olema stressirohke tegevus. See ei pea olema tüütu kohustus sulle. Usalda inimesi, kes sarnaseid videosid igapäevaselt teevad ja naudi oma loomingulist osa selles protsessis. Ka ei ole videoteenus alati nii kallis kui arvatakse.

Video hind

Üldse ei taha hindasid mainida, sest kõik on nii kuramuse sõltuvuses konkreetsest projektist aga ma eeldan, et hinnaküsimus on siiski su peas. Seega räägime asjast. Et mingigi suurusjärk kätte anda, panen siia ühe oma värskema töö. Vaata allolev video ära ja siis räägin sulle täpsemalt, mis siuke asi maksis ja millest selle video hind koosnes:

 

 

Video Hind: 400-600€

Tehnikat komplekteerisin 1h. Mis kaameratega filmida, mis objed tuleks ette kruvida, valgus, filtrid, gymbaliga või käe pealt filmida. Noh selline väike planeerimine, akud silmini täis, objed kaltsuga läikima ja valmis.

Kasutatud on kahte kaamerat. Üks neist siis droon.

Filmimine võttis kohapeal aega 2-3h Isegi ruttu saime hakkama

Hilisem monteerimine  5-6h See siis koos revisjonidega.

Revisjone oli kokku 3. Revisjon tähendab siis Joeli keeles seda, et mina tegin mingi esmase versiooni valmis ning saatsin kliendile. Tema vaatas üle ja andis mulle teada, mida veel muuta, lõigata jne. Teise ringiga lisasime juba need subtiitrilaadsed tekstid video alla. Kolmas ring oli pisivigade parandus.

Antud juhul tegi asja lihtsamaks asjaolu, et selle ettevõttega olen ka varem analoogseid videosid teinud. Mõistame teineteist nüüd juba poolelt sõnalt, mis teeb töö kiiremaks. Viimane omakorda võimaldab neile pakkuda märgatavalt paremat hinda.

Mainin ka ära, et drooniga filmimisel ma eraldi tasu juurde ei võta. Filmin alati max varustusega ja oma tehnikale hinnasilte külge ei riputa. Kliendi jaoks on hind fix and thats it. Lisarahast võime rääkida siis kui midagi on vaja juurde rentida. Rentimiseks läheb aga üliharva, sest isiklik  tehnikapark on soliidne.

P.S. Panen siia lõppu veel ühe väheke teistlaadi tootevideo. Tegu siis toiduaaine Amazoni  reklaamiga retseptivideo näol. Videot ennast näed SIIT

Kui sul tekkis nüüd mõte enda firmale mingi video teha, siis meenuta mu sõnu. Ei hakka keerukat plaani visandama. Kõigepealt kirjutad mulle ja peame nõu:)

Tsau;)